Zrušení účtu na Facebooku

Reklama, 1000 fotek dětí a koťat, reklama, politika, fake news, 4x stejný ukradený vtip, reklama…
Vypadá takhle Vaše Timeline? Uvažovali jste o zrušení Facebooku?

Mrkněte, jak na to!
(Nebo jen prozkoumejte, kolik informací jste už za tu dobu, co tam jste, Facebooku poskytli.)

0. (volitelný krok): Všechny důrazně upozorněte, že si rušíte FB, nejlépe to uděláte četnými statusy a infografikou, případně sdílením kontaktu na jinou sociální síť. 

1. Stáhněte si veškerá data – Pro případ, že budete potřebovat něco dohledat nebo byste chtěli zavzpomínat.
Nastavení -> Vaše informace na Facebooku ->Stažení vašich informací -> vyberte, co všechno chcete stáhnout. Soubor bude připravený za pár dní.

2. Odstraňte přidružené aplikace – případně si k nim vytvořte alternativní přístupy. Nezapomeňte, že všude, kde jste se přihlašovali přes FB, ztratíte přístupy (Např. 9GAG, hry, Messenger, Primát atd.)
Nastavení -> Aplikace a weby

3. Odhlaste se ze všech zařízení, kterými jste se k FB přihlašovali – PC, mobil, tablet. Aplikace pak můžete rovnou odinstalovat.

4. Pro jistotu smažte platební údaje (člověk nikdy neví)
Nastavení ->Platby

5. Nyní, pokud jste si jisti, že FB už opravdu nechcete používat, přejděte na Nastavení -> Vaše informace na Facebooku -> Odstranění vašeho účtu a informací

6. Vyberte, zda chcete svůj účet deaktivovat ( je možná znovuaktivace, lidé si ale nemohou zobrazit váš profil, stále máte přístup na Messenger) nebo odstranit (účet bude odstraněn do několika dní, pokud se do té doby přihlásíte, žádost o odstranění se zruší).

Zdroj a další informace

Nebojte, při zrušení Facebooku nepřijdete o veškeré novinky ze světa, dříve či později se k Vám stejně dostanou. Pravděpodobně chvíli budete za Marťana, protože jste si zrušili jednu z X sociálních sítí, přesto se nebojte vydržet. Život je tam venku, ne pod modrou lištou!

A pokud si zrušením kontaktu se světem nejste tak jisti a jen potřebujete trochu víc času, mrkněte do rubriky Time management.

Zdroj náhledového obrázku

One Reply to “Zrušení účtu na Facebooku”

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *